1.Zavržený

4. února 2011 v 20:54 | Kokoran-sama |  Recenze
Konnichiwa,
moc se omlouvám, že jsme tu tak dlouho nepsaly, ale něják nebyl čas. Amino-chan se pořád učí a já čtu a čtu :D a právě na základě čtení jsem se rozhodla, že sem začnu dávat recenze knih. Jako první bych chtěla začít knihou Zavržený, kterou jsem přečetla nedávno.

Hlavní postavy:
Nora-hlavní hrdinka, jejím pohledem je kniha psána
Vee-typická nejlepší kamarádka hrdinky
Patch-nový, tajemný kluk ve třídě
Elliott-kluk, který přestoupil na školu hlavní hrdinky.
Jules-nejlepší kamarád Elliotta
Daria Greenová-nová školní psycholožka

Obecně:
Nora Greyová je spolehlivá dívka a nesnáší riziko. Všechno se změní když jí v biologii učitel posadí s novým klukem, Patchem. Nora se s ním nechce stýkat a ví, že něco skrývá. Bojí se ho a snaží se s ním co nejméně mluvit.
Po nějáké době si ale uvědomí, že to nemá cenu a do Patche se zamiluje.
Do školy přijde nový student jménem Elliott, milý a hodný kluk, který nápadně pokukuje po Noře. Nora je ovšem na pochybách a na internetu najde velice zajímaví článek o Elliottově minulosti a přestává mu věřit. Do příběhu se také zaplete Daria Greenová jako nová školní psycholožka a Jules, tajemný, tichý a nekonfliktní kluk, který se začne líbit Vee.

Můj názor:
Myslím si, že příběh není špatný, ale je to hrozně podobné stmívání. Jedno mě ale zaujalo... teda spíš jedna postava... Patch. Moc se mi líbí, že není ten dokonalý jako ve stmívání Edward. Že má chyby a dopustil se hrozných hříchů a je nebezpečný.
Co se týče obsahu knihy... skoro celou knihu se tam skoro nic neděje a to mě docela zklamalo. Závěr ale vylepšil reputaci. Konečný boj se mi moc líbil a konec jako takový ještě víc.


Tak, doufám, že se vám můj pokus líbil a pokud ano, budu se snažit pokračovat. Sanojara!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Emmett Emmett | 25. února 2011 v 21:29 | Reagovat

Váš článek mě inspiroval k přečtení této knihy, a jejímu následnému opětovnému přečtení. Proto na Vás apeluji, pište jich více. Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama