Noc-2.díl

14. srpna 2011 v 20:34 | Kokoran-sama |  Noc
...možná by se mi zakousl do hrdla, kdybych rychlejším pohybem neuhnula. Nevím, jak jsem se mu dokázala vyhnout, ale teď musím hlavně vymýšlet strategii. Jelikož se mi při tom pohybu dostala pod nohy větev, zakopla jsem a upadla.
Vlk ke mě otáčí mohutnou hlavu, zase se naše pohledy setkávají, a v tom jeho už nevidím vzrušení, nýbrž zvláštní jiskření. Jako by měl radost z toho, že jsem se mu vyhla. Sleduje mne a já z něj taky nespouštím oči. Nepociťuji strach, spíš určité napětí.
Cítím, že mi nechce ublížit, jenom si se mnou zahrává.

Krouží kolem mě a jeho šedý kožich se slabým nádechem modré barvy se ve světle měsíce leskne. V jeho očích je něco, co mi připomíná Michaela. Zvláštní zášť, která nikdy nevyhasíná.
Nevím, jak dlouho bychom tam jen tak stáli a dívali se na sebe, ale najednou z dálky slyším unavený hlas Gabriely. Volá na mě. Šedý vlk se ani neotočí, jen prostě zmizí- rychlým pohybem už tu prostě není. Zamrkám a snažím se vzpamatovat. To už je Gabriela zřejmě blíž, protože ji slyším docela zblízka.
Rychle se zvednu a zamířím k nejbližšímu stromu, protože mě okamžitě pohltí pocit závratě. Opřu se o popraskanou kůru starého dubu... Vlastně nevím jistě, jestli je to dub, protože zaprvé se ve stromech moc nevyznám, a zadruhé toho moc nevidím.
Zato ale mám o poznání lepší sluch, protože se teď soustředím jenom na něj. Zavřu oči a zkouším zachytit Gabrielin hlas. Po chvilce opravdu uslyším ono přetrvávající volání mého jména, tentokrát už hodně blízko. Otočím se a prudce otevřu oči. Jelikož je měsíc schovaný za mraky, vidím pouze neúplný obrys postavy, která stojí naproti mě. Je to Gabriela.
Zavolám na ni: "Tady jsem." Ona se otočí a klopýtá ke mě přes spadané větve. Víc už nevím, protože se země kolem mě začne točit a já i přes snahu nezavírat oči upadnu do bezvědomí...


Pokračování příště :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Baby-N Baby-N | 21. srpna 2011 v 18:02 | Reagovat

super :)... už se těším na další díl!!! honeeeem! ;-)

2 Nobody Nobody | E-mail | 28. listopadu 2012 v 15:32 | Reagovat

Jak???? To je úžasné! Proč už nepokračuješ!!! ???  :-(  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama